Bezpieczeństwo seniorów w gminie Mogilany – Działania dzielnicowego

W gminie Mogilany odbyły się spotkania z seniorami, zorganizowane przez dzielnicowego z Komisariatu Policji w Świątnikach Górnych. Tematem przewodnim była ochrona osób starszych przed oszustami, zwłaszcza w kontekście popularnych metod wyłudzania pieniędzy. Policjant przedstawił konkretne techniki działania przestępców oraz sposoby na zabezpieczenie się przed ich atakami. Spotkania miały na celu zwiększenie świadomości lokalnej społeczności w zakresie bezpieczeństwa.

Na początku października odbyły się dwa spotkania dla seniorów, z dużym zainteresowaniem ze strony uczestników. Pierwsze z nich miało miejsce w Klubie Seniora we Wrząsowicach, a drugie zorganizowano w Gminnym Ośrodku Kultury w Świątnikach Górnych. Dzielnicowy, odpowiedzialny za bezpieczeństwo mieszkańców, w sposób praktyczny wytłumaczył starszym osobom, jak należy reagować w sytuacjach zagrożenia, co znacznie zwiększyło ich poczucie bezpieczeństwa.

W trakcie prelekcji policjant szczegółowo omawiał metody, jakie stosują oszuści, w tym popularne triki takie jak „na wnuczka” czy „na policjanta”. Uczestnicy spotkania zapoznali się z etapami takich rozmów oraz z algorytmem postępowania w przypadku podejrzenia oszustwa. Jako wsparcie, seniorzy otrzymali broszury informacyjne zawierające wskazówki dotyczące zabezpieczania się przed podobnymi zagrożeniami, a także zalecenia dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym, co jest istotne dla ich ochrony jako niechronionych uczestników ruchu.

Źródło: Policja Kraków

Oceń: Bezpieczeństwo seniorów w gminie Mogilany – Działania dzielnicowego